User Tools

Site Tools


gt_sboil

Small Coal Boiler

Small Coal Boiler Small Coal Boiler je základní zdroj páry. Další zdroj páry je High Pressure Coal Boiler.
Výroba


Výroba Small Coal Boileru

Použití


Small Coal Boiler se dá roztavit na 5 Bronzových ingotů. Jeho použití je jednoduché. Jako první je třeba vložit vodu. To můžeme udělat pomocí kyblíku s vodou, nebo pomocí trubky s vodou (třeba Small Bronze Fluid Pipe). Vodu vložíme pravym kliknutím na stroj s kyblíkem, nebo v GUI do slotu IN (prazdný kyblík vypadne slotem OUT). V druhém kroku je třeba vložit palivo. Je velmi důležité lít vodu do NEROZPÁLENÉ pece. V opačném případě hrozí výbuch (nejen hrozí opravdu to vybuchne). Boiler se chvíli rozpaluje a pak už produkuje páru. Mimoto z paliva občas vznikne Ashes. Voda příliš neubývá, ale pokud dojde, je potřeba nechat Boiler vychladnout před jejím doplněním. Pokud v boileru voda je, můžeme doplňovat bez obav. Páru z boileru dostaneme pomocí trubky.
GUI Small Coal Boileru
V GUI jsou tři sloupce. První ukazuje kolik páry je uvnitř ve stroji. Druhý množství vody. A třetí jak je pec rozpálená. Pára se začne produkovat když je teplota zhruba ve třetině sloupce.

Pára


Pára je první “energie”, kterou vyrobíte. Přenáší se pomocí trubek. V pozdějších fázích hry už ji téměř nevyužijete, ale nezačnete bez ní. Napájí se s ní všechny parní stroje (Steam Furnace, Steam Smelter, Steam Powered Forge Hammer, Steam Compressor, Squeezing Extractor, High Pressure Steam Furnace).

gt_sboil.txt · Last modified: 2016/07/10 07:35 (external edit)