User Tools

Site Tools


gt_shboil

High Pressure Coal Boiler

Small Coal Boiler High Pressure Coal Boiler je pokročilý zdroj páry. Další zdroj páry je Small Coal Boiler. High Pressure Coal Boiler produkuje páru s vyšší účinností (méně vody a paliva = více páry).
Výroba


Výroba High Pressure Coal Boiler

Použití


High Pressure Coal Boiler se dá roztavit na 5 Steel ingotů. Jeho použití je jednoduché. Jako první je třeba vložit vodu. To můžeme udělat pomocí kyblíku s vodou, nebo pomocí trubky s vodou (třeba Small Bronze Fluid Pipe). Vodu vložíme pravym kliknutím na stroj v kyblíkem, nebo v GUI do slotu IN (prazdný kyblík vypadne slotem OUT). V druhém kroku je třeba vložit palivo. Je velmi důležité lít vodu do NEROZPÁLENÉ pece. V opačném případě hrozí výbuch (nejen hrozí opravdu to vybuchne). Boiler se chvíli rozpaluje a pak už produkuje páru. Mimoto z paliva občas vznikne Dark Ashes. Voda příliš neubývá, ale pokud dojde, je potřeba nechat Boiler vychladnout před jejím doplněním. Pokud v boileru voda je, můžeme doplňovat bez obav. Páru z boileru dostaneme pomocí trubky.
GUI High Pressure Coal Boileru
V GUI jsou tři sloupce. První ukazuje kolik páry je uvnitř ve stroji. Druhý množství vody. A třetí jak je pec rozpálená. Pára se začne produkovat když je teplota zhruba ve třetině sloupce.

Pára


Pára je první “energie”, kterou vyrobíte. Přenáší se pomocí trubek. V pozdějších fázích hry už ji téměř nevyužijete, ale nezačnete bez ní. Napájí se s ní všechny parní stroje (Steam Furnace, Steam Smelter, Steam Powered Forge Hammer, Steam Compressor, Squeezing Extractor, High Pressure Steam Furnace).

gt_shboil.txt · Last modified: 2016/07/10 07:35 (external edit)