User Tools

Site Tools


ic_solar_panel

Table of Contents

Solar panel

Solární panel Solární panel patří vedle Větrného generátoru a Vodního generátoru do trojice slabých, ale ve větším množství užitečných zdrojů. Velká výhoda je v samostatnosti. Tyto zdroje vyrábí bez nutnosti zásahu hráče, nespotřebovávají suroviny a tudíž jsou z dlouhodobého hlediska nejlevnější.

Výroba


Výroba Solárního panelu

Použití


Solární panel lze použít na výrobu Solární helmy.
Výroba Solární helmy
U Solárního panelu jsou všechny strany až na horní výstupní. Panel generuje 1EU/t po dobu slunečního světla, to znamená, že za jeden den vytvoří 13056EU (změřeno). Panel musí “vidět” nebe, dá se zakrýt sklem, nebo jiným průhledným materiálem. GUI umožňuje nabít přenosná zařízení přímo v Solárním panelu, ovšem vzhledem k výkonu jednoho panelu nabíjení trvá nějakou dobu.
GUI Solárního panelu
TIP: Při stavbě solární elektrárny vám někteří budou tvrdit, že nejefektivnější jsou tzv. Solar Flowers. To už dávno neplatí. Díky levným Cínovým kabelům s ultra nízkými ztrátami jsou nejefektivnější elektrárny “Housenky”. Tj. 39 bloků dlouhý Cínový kabel obestavěný Solárními panely. Při správné konstrukci získáme zdroj 118EU/t (tj. přes 1.5 milionu EU denně). Výkoná solární elektrárna "Housenka"

ic_solar_panel.txt · Last modified: 2016/07/10 07:35 (external edit)