User Tools

Site Tools


gt_navod

Jak začít - GregTech

Návod vznikl na základě zkušeností z několika verzí IC i GT. Samozřejmě to není jedinný způsob jak začít, ale odvážím se tvrdit, že je to ten nejrychlejší. Tento návod předpokládá znalost ovládání NEI.První kroky


Ať hrajete jakékoli módy, začátky jsou vždy stejné. Najdete si místo, kde budete bydlet a zařídíte si protekt. Další kroky jsou následující:

  • Najdi dřevo a saplingy
  • Vyrob Crafting Table
  • Vyrob krumpáč
  • Vyrob Torchky
  • Jdi těžit

Dřeva je dobré mít zásobu. Pár kusů je k ničemu. Přemýšlíme ve stacích. Je dobré si sehnat saplingy normálních stromů (Oak Wood). Tyto stromy dokáží růst jeden vedle druhého čímž vypěstujete velký dřevěný blok, který se dobře těží. Mimo Oak Woodu musíte sehnat Rubber Sapling. Tento strom roste rychle a dropuje gumu.

Co se týče pochodní, je třeba mít dostatečnou zásobu. Tady budu zcela konkrétní a řeknu, že minimum jsou čtyři stacky pochodní. Všechny tyhle torchky budou potřeba ve fázi težby.

Na težbu si s sebou vezmeme: pochodně, dřevo (surové) a krumpáč. Pokud najdete jeskyně, je to plus, ale nakonec stejně skončíte u branch minningu. Osobně těžím tak, že zalezu do dolu se zásobou dřeva na krumpáče a pochodně, jedním krafťákem, jedním quartzovým krumpáčem a jedním kamenným. Co se dá, kopu kamenným. Quartzový krumpáč používám pouze na tvrdé rudy (dia, RS, atd.). Kopu přibližně na úrovni 11, nebo 40. (11 jsou dia, Tin, RS. 40 je Copper.) Z dolu nevyjdu, dokud nemám plný inventář surovin, nebo mi nedojde dřevo.

Suroviny


Když máme natěženo, je na čase vyrobit první stroj. Jedná se o Grind Stone. Tento stroj je ruční macerátor a za začátku velmi ušetří suroviny.

Začneme tím, že rozdrtíme všechny nalezené rudy (železo, cín, měď). Je dobré nepřepalovat zbytečně na ingoty a nechávat si dusty.

První nástroje


Budou potřeba tyto nástroje:

Ocel (Steel)


Steel je v GT základem všeho. Dokud ji nezískáme, nikam se neposuneme. Steel najdeme u spawnerů v truhlách (nespolehlivý zdroj), nebo si ji vyrobíme. K tomu se asi nejvíce hodí Bronze Blast Furnace (Píšu nejvíce hodí, protože později je možno vyrobit i elektrickou blastku, kterou ale k výrobě oceli nepoužívám, protože bronze blastka je výhodnější). Vzhledem k době výroby jednoho ingotu steelu, je dobré udělat ji do nejdříve. Steel se pak vyrábí z jednoho železa a 4 kusů uhlí, nebo dřevěného uhlí. Doporučuji používat dřevěné uhlí (normální se bude hodit později).

Steam stroje


Stroje na páru nebyly původní součástí GT, byly přidány později, aby šlo s GT vůbec začít. My z nich využijeme jen dva.

Tyto dva použijeme k výrobě Red Alloy Ingot, který potřebujeme na výrobu Electronic Circuitu.

Metal Former


Metal Former je nejuniverzálnější stroj ve hře. Umožňuje dělat pláty, dráty a cassingy.

Batbox


K zajištění stabilního přijmu energie do Metal Formeru i všech budoucích strojů je dobré vyrobit Batbox a nějaké kabely.

Generátor


Touto dobou už by v Bronze Blast Furnace mělo být dostatek steelu na výrobu Steel Machine Hull, který je potřeba na výrobu Generátoru. Pokud není, můžete si čas zkrátit těžbou, nebo kácením stromů, popřípadě klikáním u Grind Stonu.

Více steelu


Zapojíme generátor, batbox a metal former a v tu chvíli už nepotřebujeme Iron Hammer, Cutter. V tuto chvíli doporučuji postavit rozšíření Bronze Blast Furnace ke zvýšení rychlosti výroby steelu.

Farmaření


Když máme rozšířenou výrobu steelu. Je čas začít automatizovat. Vzhledem k tomu, že v generátoru i blastce zásadně používáme Charcoal, je třeba postavit farmu na dřevo. Můžeme začít výrobou dvou Bronze Upgrade. Dále vyrobíme Harvester a Planter. Jejich výroba je trochu složitější, ale s NEI není problém. S bronzovým upgradem bude velikost pole 13×13. To je dostatečné pro farmu na stromy i jídlo.

Pokrok nezastavíš


Nyní máte základní věci pro přežití. Jako další doporučuji vyrobit Macerator a Automatic E-Furnace a pak, pokrok nezastavíš.

gt_navod.txt · Last modified: 2016/07/10 07:34 (external edit)